ДРЖАЧ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ TAURUS BIKEUP PRO

Додадете ја вашата оценка

5.800,00ден 4.500,00ден

Носачот на велосипеди Taurus BikeUp Pro е универзален алуминиумски носач на  велосипеди монтиран на покривот на автомобилот, прилагоден за транспорт на велосипеди со дијаметар во рамката од 30 до 60 mm.
Овој држач е подобрена верзија на моделот Taurus BikeUp, дополнително проширена со затворање на самата рачка, како и можност за монтирање (како стандард) и на правоаголни греди (со помош на стеги) и на алуминиумски греди (за „Т“ жлеб).
Сигурен и безбеден, без проблеми во составувањето и употребата, кој се одликува со висока естетика, квалитет и поволен однос цена / перформанси. Апсолутен лидер во продажбата во својата категорија.

 • Погоден за транспорт на велосипеди со дијаметар во рамката од 30 до 60 mm и која било големина на тркалото
 • Можност за монтирање на алуминиумски носачи со помош на слотот “Т” – адаптерот е вклучен
 • Може да се монтира на правоаголни и овални носачи – со У-завртки, ширина до 60 mm и дебелина 35 mm
 • Брза и лесна инсталација на носачот за велосипеди без употреба на дополнителни алатки (затегнување со рачка)
 • Заклучување на носачот (со 2 брави), прицврстувајќи го велосипедот и рачката од кражба.
 • Опремен со потпори против лизгање на тркалата и запчести ремени за нивно прицврстување
 • Велосипедот е поставен на држачот од десната страна, кој може да се премести на левата страна
 • Максимална тежина на велосипед до 17 кг
 • Компатибилен со еден клучен систем
 • TÜV е одобрен, стандард на City Crash

5.800,00ден 4.500,00ден

(-22%)
Додади во омилениДодадено во омилениОстрането од омилени 0
Додади за споредба
Капацитет на велосипеди1
Носивост17 кг
Материјалалуминиум
Место на монтжана кровен покрив
МоделTaurus BikeUp Pro
ПроизводителTaurus
Димензии на тркала со бандажсите
Дијаметар на рамка30 – 60 мм
Светла / Штоповинема
Модели на велосипедисите
Тежина на носачот3 кг
Затворање на велосипедот во држачотда
Затворање на рачката на носачот на товарда

Оценки

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Оцени

Сеуште нема оценки.

Биди прв што ќе го оцениш “ДРЖАЧ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ TAURUS BIKEUP PRO”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ДРЖАЧ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ TAURUS BIKEUP PRO
ДРЖАЧ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ TAURUS BIKEUP PRO

5.800,00ден 4.500,00ден

Logo
Ресетирај лозинка
Спореди ставки
 • Total (0)
Спореди
0