ДРЖАЧ НА КУКА ЗА 4 ВЕЛОСИПЕДИ TAURUS ALFA PLUS

Додадете ја вашата оценка

23.500,00ден

Taurus Alfa Plus е алуминиумска, стабилна и безбедна платформа за транспорт на 4 велосипеди. Удобен за ракување благодарение на неговата тежина намалена на 20,4 кг и функцијата за навалување што овозможува пристап до багажникот на автомобилот. Безбедноста се обезбедува со бравите што ги обезбедуваат велосипедите и самата платформа на куката за влечење.

Платформата Алфа е одобрена за употреба на јавни патишта во ЕУ врз основа на одобрение за ЕЕЗ ТИП-ОДОБРЕНИЕ од холандската канцеларија RDW, која има овластени платформи за велосипеди на водечки производители (вклучително и Атера, Туле). Тестирано во реални и многу тешки услови на чешката патна мрежа, и одобрено од TŰV – SŰD Praha.

  • Брзо, едноставно склопување и расклопување на шипката за влечење.
  • Ефикасно и безбедно склопување на велосипеди.
  • Механизмот за навалување овозможува пристап до багажникот во кој било автомобил.
  • Едноставна инсталација на третата регистарска табличка.
  • Брави што ги обезбедуваат велосипедите и самата платформа до лентата за влечење.
  • Стандард TŰV
  • 3-годишна гаранција.
  • Нова верзија со инсталација од 13 пина

23.500,00ден

Додади во омилениДодадено во омилениОстрането од омилени 0
Додади за споредба
Склопување / Закачувањена кука
Број на велосипеди4
Монтирање на велосипедотрамка и тркала
Носивост60 кг
Носивост по велосипед15 кг
Тежина на Taurus Alfa Plus20.4 кг
Должина108 цм
Ширина76 цм
Адаптер13 пина
Задни светла, штопови/жмигавцида
Модели на велосипедисите
Затворање на велосипедите во држачотда
Вклучени бравида
Вклучени ремени за тркалатада
TÜV одобренда

Оценки

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Оцени

Сеуште нема оценки.

Биди прв што ќе го оцениш “ДРЖАЧ НА КУКА ЗА 4 ВЕЛОСИПЕДИ TAURUS ALFA PLUS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ДРЖАЧ НА КУКА ЗА 4 ВЕЛОСИПЕДИ TAURUS ALFA PLUS
ДРЖАЧ НА КУКА ЗА 4 ВЕЛОСИПЕДИ TAURUS ALFA PLUS

23.500,00ден

Logo
Ресетирај лозинка
Спореди ставки
  • Total (0)
Спореди
0