КРОВЕН КУФЕР TAURUS EASY 320 MATT BLACK

Додадете ја вашата оценка

9.000,00ден

Кровниот куфер Taurus Easy 320 е најмалиот и најевтиниот кровен куфер од производната линија Easy, и е еден од најкомпактните куфери во целата понуда на Taurus.
Овој кровен куфер за покрив го зголемува просторот за багаж на вашиот автомобил за 320 литри.
Изработен е во црна мат боја со класичен дизајн, посветен за клиенти кои го ценат добриот квалитет по прифатлива цена.

  • Taurus Easy 320 е изработен од лесен и издржлив материјал HDPE, отпорен на УВ зраци и брзи промени на температурата.
  • Систем за монтирање со У-стегач (вклучено).
  • Двополна централна брава и предна безбедносна брава за да се спречи отворање при брзо возење.
  • Странично отварање од една страна, капакот е поддржан од механизам олеснувајќи го склопувањето, товарењето и истоварувањето.
  • Цврсти внатрешни ремени за обезбедување багаж.
  • Монтирање на челични носачи со ширина до 8 см.
  • Можност за монтирање на алуминиумски шипки со Т-слот благодарение на адаптерите достапни одделно.
  • TÜV – GS / NORD сертификати.
  • Гаранција 3 години.

9.000,00ден

Додади во омилениДодадено во омилениОстрането од омилени 0
Додади за споредба
Опсег на капацитет300-399
Капацитет320 литри
Должина132 цм
Ширина78 цм
Висина36 цм
Капацитет на носивост50 кг
Тежина на куферот10 кг
Отварањееднострано
Централна брава со клучима
Бојацрна мат
Склопувањеcтегач “У”

Оценки

0.0 од 5
0
0
0
0
0
Оцени

Сеуште нема оценки.

Биди прв што ќе го оцениш “КРОВЕН КУФЕР TAURUS EASY 320 MATT BLACK”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

КРОВЕН КУФЕР TAURUS EASY 320 MATT BLACK
КРОВЕН КУФЕР TAURUS EASY 320 MATT BLACK

9.000,00ден

Logo
Ресетирај лозинка
Спореди ставки
  • Total (0)
Спореди
0